Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Ahlaki Yozlaşma

22.08.2019

Ahlakı Yozlaştırma Soğuk Savaş Taktiğidir

Ahlaki yozlaşma, bireysel bir cürümden ibaret değildir. İşin toplumsal, hatta ümmeti, hatta tüm insanlığı da ilgilendiren yanı inkâr edilemez. Şu an insanlık rotasını şaşırmış serseri mayınlara dönüşmüşse, bunda en büyük pay ahlaki yozlaşmanındır. İşin daha da tehlikeli yanı, ahlaki yozlaşma, zina, fuhuş ve buna götüren tüm uygulamaların; düşman tarafından, sinsi ve pervasızca kullanılan silahlara dönüşmesidir.

Ümmeti yıkmanın mümkün olmadığını düşman pekâlâ bilmektedir. Ama en azından yapabildiği kadar zayıflatıp duraklatmanın iki yolu vardır. Biri sıcak savaş, diğeri de soğuk savaş. Sıcak savaş, düşman için çok masraflı ve zor. Hatta imkânsız gibi. Çünkü düşman, bunu başaracak insan gücüne sahip değil. Var olan insanı da moral ve inancını yitirmiş durumdadır. Dolayısıyla düşman her zamanki gibi sinsi ve kalleş olan soğuk savaşa yoğunlaşmaktadır.

Twitter  

Bu kısa ömrümüzde saldırı ve hücumların; sıcağını da soğuğunu da mükerreren ve ayan beyan gördük. Zaten yakın ve uzak tarihimiz de bu gibi tecrübelerle doludur. Demek ki geçen asırlar da hak-batıl mücadelesinin amansız hücumlarıyla geçmiş ve her defasında batıl cephe, sonunda hüsrana uğramıştır. Tabi son bir, bir buçuk asırdır ümmet çobansız kaldığından dolayı, aldığı darbeler çok daha etkili oluyor. Dolayısıyla batılın hüsranı, asrımızda gecikiyor. Batıl cephe de aslında tüm ahlaksızlık saldırılarıyla sadece zaman kazanmaya çalışıyor. Ancak eninde sonunda kaybetmeye mahkûmdur. “De ki: “Hak geldi, batıl yok oldu. Şüphesiz batıl, yok olmaya mahkûmdur.” (İsra 17/81)

Son yıllarda kitle iletişim araçları ve teknolojinin geldiği nokta, soğuk savaşın etki ve tehlikesini binler kat katlamıştır. Dolayısıyla düşman artık maşa varken elini hiç tehlikeye uzatmamayı tercih etmektedir. Parmaklarıyla bir tuşa dokunmakla, dünyanın her yanına binerce TV kanalı ve milyonlarca internet siteleriyle, yüzlerce dilde, bomba ve füzelerden çok daha yıkıcı olan ahlaksızlıkları boca etmektedir.

               Düşmanın bombardımanları her yerde… Evde, okulda, çarşıda, sokakta, metroda otobüste, elimizde, cebimizde… Kısacası düşman, soğuk savaş silahlarıyla hayatımızın her zaman ve zeminini kuşatmış durumdadır. Genci yaşlısı, kadını erkeği, çoluğu çocuğu, üniversitelisi orta öğretimlisi, şehirdeki beyefendi ve hanfendiden, dağdaki çobana kadar her kesim insan, fert fert soğuk savaş bombardımanına maruzdur artık. Bu bombardıman kimse vareste değil.

               Ne kıtalar arası füzeler, ne atom, ne hidrojen, ne kimyasal ne biyolojik silahlar… Kısacası soğuk savaş vasıtalarından daha etkin bir silah yok. En azından şu an… Diğer silahların hepsi, emek ve sermaye gerektirir. Soğuk savaş kısmen sermaye gerektirse de harcadığınızın binler katını kazandırır. Soğuk savaş ve sıcak savaş arasındaki farkların özetini, konuyla ilgili değişik makale, konferans vb. çalışmalarımızdan görebilirsiniz.

Ahlaki Yozlaşmanın Zirvesi Zinadır

Zinaya sebep olacak tüm söz, davranış ve görüntülerden uzak durmamız gerektiği, Kur’an ve Sünnette mükerreren vurgulanmaktadır. Ama vahyi ilahi bir şeye daha dikkatimizi çekmektedir. O da şu ki, zinaya bulaşan insanlara, zamanla doğal yollardan zevklenme yetmeyecek, artık anormal yollarla tatmin olamaya yöneleceklerdir.

Nitekim LBGT vb. sapıklıklar; ümmeti Muhammed ve Tüm insanlığın, bu konuda ne kadar büyük bir ahlaki çöküntüyle karşı karşıya olduğunun delilidir. Kısacası düşman her koldan saldırılarını devam ettiriyor. Ancak ahlak, maneviyat ve mukaddesata yönelik saldırılar, en tehlikeli olanıdır. Çünkü sıcak savaşlarla yıkılan binalar, harap edilen şehir, hatta ülkeler, yeniden inşa edilir. Ama yıkılan ahlakı, edebi, hayâyı, ar ve namusu yeniden ihya etmek imkânsız denecek kadar zordur.

Sesimiz sayın yetkililere ne kadar ulaşır bilmem. Ama evliliğin yolları tıkanıp zorlaştırıldıkça, buna mukabil zinaya giden yollarsa otoban misali genişletildikçe, manevi yıkım artarak devam edecektir. Dolayısıyla daha da geç olmadan şu İstanbul sözleşmesi vb. tüm uygulamaları acilen ortadan kaldırmak için gerekli adımlar atılmalıdır. Aksi halde… Subhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Muhammed Özkılınç ©