Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Derin Gücün Kalleşlikleri

Teknolojya bugün dünyayı bir şehir haline getirmiştir. Farklı kıtalarda, farklı dil, farklı din, farklı fikir ve anlayışta olan nice ülkeler, çok rahat bir şekilde derinlerde beraber iş tutabilmekte hatta bazen tek ülke gibi hareket edebilmektedirler. Bazıları da on parmakta on marifet değil bin marifet bukalemun misali her zaman ve zeminde her dine, her fikre ve ideolojiye uymaktadırlar.

            Çağdaş (!) Muasır medeniyet (!) felsefesine göre bu tutum “iş bitirme” “gemisini yürütme” “ülkesinin çıkarlarını koruma” olarak kabul edilir. Ancak bunun bizim mahalledeki karşılığı; “omurgasızlık” “ikiyüzlülük” (aslında çok yüzlülük mü demeli?) “kalleşlik” ve “kahpeliktir” Alçaklık, döneklik ifadeleri bunu anlatmakta yetersiz kalır. Buna çukurluk ve fırdöndü veya çarkçılık demeli…

            Dünyadaki tüm beşeri sistemler, dünya derin gücünün kontrolündedir. Adı cumhuriyet, demokrasi, faşizm, sosyalizm, komünizm, liberalizm, emirlik, sultanlık, krallık olmuş fark etmez. Seçim falan gerektiren yerlerde seçim yapılır ama sadece göstermeliktir. Ya onların dediği seçilir, ya seçilen onların dediğine getirilir. Hizaya gelmezse en kısa zamanda hakkından gelinir. Bunun için, şantaj, suikast, darbe, ambargo vs. girişimlerin hepsi mubahtır. Çünkü onlar dünyanın efendisi(!), diğerleri de onların kölesidirler(!).

Twitter

            Tüm bu kalleşliklerin, kahpeliklerin enva-ı çeşidini şu kısa ömrümüzde kaç kere gördük. Özellikle İslam diyarında son yıllarda yaşanan halk devrimlerinde… Piyasada “Arap baharı” olarak bilinen, fakirinse “İslam baharı” “Asrın kıyamı” veya “Ümmet kıyamı” başlıklarını tercih ettiğim gelişmelerden sonra olanlar malum. Bölgesel ve küresel derin güçlerin tüm versiyonları burada faş oldu, ortaya saçıldı. Mızrak çuvala, minare kılıfa sığmıyor artık.

            Derin güçlerin emriyle tüm batılı güçler, yıllardır tapındıkları “demokrasi” “insan hakları” vb. tüm putlarını bir çırpıda yiyiverdiler. Bundan böyle batılıların insan haklarından, demokrasiden falan bahsetmeleri beyhudedir. Meşhur tabirle batılıların haktan adaletten bahsetmeleri, fahişelerin ardan namustan bahsetmeleri kadar abestir.

Birçok hükümet ve yönetim gibi, her küresel veya yerel karanlık örgütün de genelde küresel bağlantıları vardır. Çıkar menfaati her şeyin önünde tutan ve mukaddes değerleri önemsemeyen insanların varlığı bu işi daha da kolaylaştırıyor. Böylesi karaktersiz kimseler çok rahat bir şekilde parayı kim verirse onların düdüğünü çalmaktadırlar. Dün ABD ye küfreden irili ufaklı nice örgütlerin bu gün ABD borazanını çalmaları ve emperyalizmin uşakları haline dönüşmeleri bunun açık bir delilidir. Ya da sağcının solcu, solcunun da sağcı olması gibi… Hesap gününe inanmadıktan ve vahye dayanan ilkelere dayanmadıkça böylesi döneklikler neden olmasın.

Derin güçler küresel planlarla devşirdikleri menfaatlerin bazıları:

 • Derin güç çıkar ve menfaatlerine aykırı idare ve idareci kabul etmez. Menfaatine uygunsa, göstermelik seçimler yapar. Gerekirse gizli aşikâr darbe yapar. Daha olmadı suikastlarla ileri giden idareci, aydın vb. namuslu kimseleri ortadan kaldırır.
 • Derin güç sinsidir, karanlıktır saman altından nehirler yürütür de iz bırakmaz!
 • İki değil çok yüzlüdürler, en tatlı sözleri, en cazip gülüşleri yapar ama her insancıl görünen davranışları göstermelik ve münafıkçadır.
 • Genelde riske girmez, maşalar varken elini ateşe uzatmaz.
 • Mertlik bozulalı, mazlumlar diyarından, çıkarlarını devşirecek kendisine gönüllü kölelik yapacak mebzul miktarda hainler bulur.
 • Büyük oranda dünya servetlerine hükmeder. Yerel yada küresel boyutta tefeciliğin, spekülasyonların, vurgun, talan ve soygunların her türlüsünü çerez gibi yapar.
 • Yerel ve uluslararası hukuk, kurum ve kuruluşları gayet rahat bir şekilde tüm bu vurgunlarına payanda yapar.
 • Uluslararası kurumların; kaide, kural, hüküm ve yönetmelikleri; mazlumlar için çelikten surlardır ama derin güç için örümcek ağı bile değildir.
 • Dolayısıyla BM, NATO, LAHEY, D20, AB, AP, GK, İNTERPOL vb. tüm kuruluşlar, onların menfaatlerini korumak için birer şemsiyedirler. Buralardan çıkan kararlar, yönetmelikler hep onların menfaati icabıdır. Mazlumların menfaatine kolay kolay karar çıkmaz, çıksa da uygulanmaz.
 • Derin güç yavuz hırsızdır. Ne kadar suçluysa o kadarda güçlüdür.
 • Elindeki devasa medya gücüyle, akı kara karayı ak, hakkı batıl batılı hak, mazlumu zalim zalimiyse mazlum gösterir. Sinema, tiyatro, vd. tüm sanat (!) dalları, TV, NET vs. ekranların hepsi emrine amadedir.
 • Derin gücün diyarı kahpe ve kalleştir. Orada taşlar bağlanmış, itler salınmıştır.
 • Derin güç zalimlere için tavşan, mazlumlara karşı aslandır.
 • Dünya uyuşturucu piyasası, derin gücün kontrolündedir. Paraya ve güce tapanlar için her yol mubahtır.
 • Mazlumları birbirine düşürüp iki tarafa silah satmak her zamanki maharetleridir.
 • Mazlumların akan kanlarını seyretmek, birbirlerine kıyan gladyatörleri veya mazlumların aç aslanlara parçalatılmasını seyretmek gibi onlara zevk verir. Bu vahşeti, onların dedeleri asırlarca yapmıştı nitekim…
 • Ekolojik dengenin bozulmasında, küresel ısınmada, ozon tabaksının bozulmasında, su kaynaklarının kirlenmesinde büyük oranda o emperyalist zalimlerin imzası vardır.
 • Dünyayı kasıp kavuran nice bulaşıcı hastalıklar, onların biyolojik silah olarak ürettikleri virüsler sonucudur. Ürettikleri / Üretecekleri gramlık sudan ibaret aşılarla trilyon dolarlar kazanmak için en kolay yoldur bu.
 • Onların hesabına göre şu an dünyadaki 6-7 milyar nüfusun en az 5 milyarı fazladır. Dolayısıyla savaşlar bir nevi nüfus planlaması olup dünya insanlarına iyilik (!) ve ihsandır (!)
 • Dünyadaki milyonlarca dul, yetim, aç, susuz ve hasta mazlum onların eseridir.
 • Bir o kadar savaşlar, kardeş kavgaları, terör vs. belalar sonucu sakat kalan, kör, tek kollu, tek bacaklı, tekerlekli sandalye veya yatağa ve sürünmeye muhtaç bir o kadar milyonlar, yine onların eseridir.
 • Ancak tüm bu derin güçlerin güçleri bir Firavn ve bir Karun’un gücü kadar bile etmez. Firavn’u ordusuyla denize, Karun’u da servetleriyle yerin dibine gömen ilahi gücün karşısında derin güçler bir sineğin kanadı bile olamazlar.

Dolayısıyla derin güçler kaybetmeye mahkûmdur. Tüm plan ve projeleri sadece onların acılı sonlarını biraz ötelemeden ibarettir. İmtihan için dünyadayız. Ya bizler görevimizi yapıp bu zalim, münafık güçlerle mücadele yapıp bertaraf edece ve ecrimizi alacağız. Ya bizim ömrümüz yetmeyecek, bizden sonra bu görevi yapacak yiğitler gelecek… Veya Allah (cc) ilahi kudretiyle bunların hakkından gelecektir. Kur’an ve sünnet bu gerçeğin birçok örneklerini vermektedir. “Zalimler hangi devrilişle devrileceklerini görecekler.” (Şu’ara 26/227) Sübhaneke… Bihamdike… Ve-steğfiruke

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç