Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Duyun Feryatları

Öncelikle sayın cumhurbaşkanı, sonra tüm bakanlar,  sonra konuyla ilgili tüm yetkililere bir kez daha feryat ederek, ailenin yıkıma doğru gittiğini arz ediyorum. Daha önce defalarca “Aile sos veriyor” “Aile yıkılırsa ümmet yıkılır” vb. feryatlarımız duyulmadı. Ancak biz bu konuda duyarlı olan az sayıdaki söz ve kalem sahipleri, haykırmaya devam edeceğiz. Çünkü aile yıkılırsa, hepimiz yıkılırız.

Ayda en az ortalama beş insan arayıp: “Hocam yuvam yıkılmak üzere, ne olur bir şeyler yapın” diye adeta inliyor. Bunların bir kısmı, – içlerinde bayanlar da var- çoğu kere ağlamaktan konuşmaya fırsat bulamıyorlar. Bir kısmı, uzaklaştırma veya hapis cezası almış erkekler… Bir kısmı, yalnız kalıp şikâyetçi olduğuna bin pişman olmuş bayanlar… Bir kısmı, 19 yaşın altında evlendikleri için kocaları hapse atılanalar… Elbette bir kısmı da mağdur ve mağdure olan kadın ve kocaların aileleri, akrabaları.

Bir yuva, vatan demektir. Bir aile; bir toplum, hatta ümmet demektir. Dolayısıyla aile konusundaki düzenlemelerin, aileyi çoktan yok etmiş olan, batasıca batıdan basmakalıp alınan yasa ve talimatlarla yapılması, cinayettir. Bizim batıyla, inançta, örfte, kültürde, sosyal hayatta kısaca ahval ve şeraitimizin neresinde ortak paydalarımız var ki.

Twitter

Sadece İslam diyarını değil, bizi de yok etmek için artık çok da gizlenmeden her tür kahpelik ve kalleşliği reva gören batıdan bize hayır gelir mi? Allah (cc) aşkına. Yarım asırdır binlerce can ve hesapsız ziyanlara sebep olan düzinelerce terör örgütlerini başımıza saran batı değil mi? Şu an PYD, DEAŞ vs. örgütlerin vekâletinde bizimle savaşan batı değil mi?

Cephede vekâleten ve asaleten bizimle savaşan batı, aile cephesinde de bizimle resmen savaştadır. Batı sadece bu iki cephe de değil, her alandaki kuvvetleriyle bize karşı taarruzdadır. Sosyal, siyasal, ekonomik, askeri, kültürel, ahlaki vs. özellikle İslam diyarının küresel zulme, sömürü ve işgale karşı direnen son kale oluşumuzu gördükçe daha da çıldırıyorlar. Savaş meydanlarında bize apaçık düşman olan batıya, aile konusunda böylesine gözü kapalı teslim olmak, bize yakışmıyor.

Tüm ailelerin, aile konusunda teşekkür borcu olduğuna inandığım Sema Maraşlı bacımdan birkaç alıntı feryat:

“Ak partinin en büyük hatası 2012 de çıkartılan “Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” oldu. Hükümet Avrupa Birliğine girmek için, Avrupa’ da uygulanan ve orada aile kurumu bırakmayan kanunu alıp birebir bizde uygulamaya geçtiler. Kanun çok fazla  zulme sebep oldu. Aile toplumun temelidir, aile kurumunun alacağı bir darbe devletin kendine yapılmış gibidir. Ancak Hükümet yetkilileri kanunun sebep olduğu zulümleri görmezden gelmeye devam ediyorlar.

İşin vahameti daha iyi anlaşılsın diye bir tek ilden misal vereyim. İzmir de bir buçuk yıl içerisinde 10 bine yakın kadın şiddet ihtimali ile devletten koruma istemiş. 29 bin koca, sevgili, baba gibi yakınlar için yapılan şikâyet sebebi ile erkeklerin hepsine de evden uzaklaştırma cezası almış.  Yasağı delen 1381 koca 15 günle 1 ay arası hapis cezası almış. Yasa kapsamında cezası ertelenemeyen kocaların hepsi hapse girmiş.

Bunlar bir il için çok yüksek rakamlar. (Türkiye genelini, varın siz hesap edin) İzmir’de uzaklaştırma alan erkeklerin çoğu eve dönmemiş ve kadınlar kocalarımızı istiyoruz, böyle olacağını bilemedik eve dönsünler, diye karakola başvurmuşlar. (Şimdi siz bu savrulmalar neticesinde yetim! Kalan çocukları, mağdur olan binlerce kadını, erkeği, aileyi hayal edin.) 

…bir yerde sıra bekliyorum. Karşımda iki genç kız oturuyor. Kızlardan biri sehpanın üzerindeki gazeteyi alıp okumaya başladı. Bir süre okuduktan sonra yanındaki arkadaşına okuduğu haberi heyecan içinde gösterirken şöyle söyledi: “Şu habere bak ya! Ben bu nafaka olayını böyle bilmiyordum. Ömür boyu nafaka diye bir şey varmış. Kızım biz boşuna çalışıyoruz. Bulacağın enayinin birini, evlendikten iki ay sonra da basacaksın tekmeyi. Oh maaş gibi gelsin her ay, o kazansın sen ye. Süpermiş yaa…” Bu ironi, aile düzenlemesinin nasıl felaketlere gebe olduğunu iti özetliyor. Şahit ol ya Rab! Şahit ol ki, yetkililere tebliğ ettim…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç