Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Kaos Operasyonları Berdevam

İnsan bazen duygularına hâkim olamaz; yaşanan bariz haksızlıklar, ihanetler ve hıyanetler karşısında. Ben de okuyucu kardeşlerimin müsamahasına sığınarak söze biraz duygusal başlayacağım bugün. Bazen sözün bittiği anlar olur. Ses ve harflerden ziyade duygular konuşur böyle zamanlarda.

İnsanların emekleri, duyguları, kanları ve gözyaşları üzerinden siyasi ikbal, şöhret, reyting ve rant devşirenlere yazıklar olsun! Yuh olsun, lanet olsun! Alacakları birkaç oy uğruna, teröre terör, teröriste terörist diyemeyen siyasetçi kılıklı zalimlere yazıklar olsun! Terör örgütlerini kendi arka bahçeleri gören ve her vesileyle onlara şirin görünme çabasında olan siyasetçilere yazılar olsun! Hele de yıllarca dini, dindarı, mukaddesatı, hoyratça kullanan Pensilvanya örgütünün bu gün teröre çanak tutan duruşuna yuh olsun. Terörden medet uman tüm medya kuruluşlarına ve onların patronlarına ve köşebazlarına yuh olsun. Her renkten düşmanla ittifak yapan İran, diğer Şiiler, harici tekfirci örgütlere de yuh olsun, veyl olsun, yazıklar olsun!

Kaos operasyonlarında dikkat edilecek bazı noktalar:

Twitter
  • Çok renkli, dâhili ve harici birçok şer odaklarının ittifakı… Güney-kuzey, doğu-batı hariçte elimizi zayıflatmak, hatta yapabilirlerse diz çöktürmek için fırsat kollayan nice devlet, örgüt, lobi ve locaların varlığı malum. Ama daha tehlikeli olanı, dâhili olan şer odaklarıdır. Sağcı, solcu, futbolcu,(!) sanatçı,(!) fark etmiyor. Dinli dinsiz, yerli yersiz fark etmiyor. Özellikle maddeyi, parayı, çıkar ve menfaati ilahlaştıran güruhlardan her kötülük beklenir.
  • Ak partinin yenilgisini garantileme… Bilindiği üzere son anketlerde Ak
    Partinin tek başına iktidar olma ihtimali görünmeye başladı. Bu yerel ve küresel karanlık odaklarını çılgına çevirmektedir. Eğer böyle olursa bu odakların “one minute” ve “dünya 5 ten büyüktür” ile çizilen karizmaları tamamen paspas olur. Dolayısıyla iş sıkı tutulup ülkenin diz çöktürülmesi garantilenmeli.
  • İslam ümmetine komplo… Sadece ülkemiz değil tüm İslam âlemi, büyük gelişmelerin arifesinde bulunuyor. Yüz yıl önce paramparça yapılıp, aralarına sınırlar çizilen halkların, olan biten oyunları görmeye başlaması böylesi karanlık odakların uykularını kaçırmaktadır. Malum karanlık güçlerin amacı şuydu: Bu yeni dönemde biz ne kadar kendi içimizde meşgul edilirsek, ümmet üzerine oynanmak istenen oyunları engellemede o kadar başarısız oluruz. Nitekim son yıllarda bu plan sırıtır oldu.
  • Sandıkta bitenlerin, anarşi, kargaşa ve kaostan medet umma girişimleri… Bulanık suda balık avlama alışkanlıklarının devamı. Biz bu filmi kaç keredir hep görüyoruz. Figüran ve oyuncular farklı olsa da oyun aynı oyun. Daha kaç ay önce Diyarbakır’da, göstere göstere aynı planı uygulamadılar mı? Eğer bu olay da Diyarbakır’daki gibi, Daiş işiyse, Daiş ve soldan çarklı terör örgütlerinin işbirliği içende olduklarının da bir göstergesidir.
  • Lobiler ve localar asla boş durmuyorlar. Bunlara dikkat etmeliyiz! Nitekim adeta bunların sözcülüğünü yapan kimi siyasetçi, aydın vb. insan müsveddeleri ha bire aba altından sopa göstermeye devam ediyorlar. Sosyal medyada uçuşan, mesajlar, tehditler, algı operasyonları vs. bunun küçük yansımalarıdır.
  • Şer odaklarının, yıkılmadık ayaktayız mesajı… Son yaşanan olaylar başta terör çeteleri olmak üzere, vatana ve millete ihanet içinde olan karanlık odakların, kendilerine ram kıldıkları çevrelerine ölmedik hayattayız mesajı olarak da görülebilir. Böylesi şer odakları çoğunlukla fazilet ve erdemle değil de kan ve zulümle varlıklarını ispatlamaya çalışırlar. Vatan, millet, akan kanlar, heder olan canlar, mallar, servetler onların umurunda değildir.
  • Birçok gerçeği karartma operasyonu. Böylesi sansasyonel eylemlerin bir hedefi de, birçok gerçeği örtbas etmek, gündem saptırmak vb. ifsatlardır. Suriye’deki savaş bir dünya savaşına evrilirken, 5 yıldır katliam ve talana uğrayan Şam diyarına Rusya, İran ve hizbuş-şeytan alenen müdahil odular. Bu arada hava sahamız ihlal edildi, Türkiye, NATO ve uluslar arası nice çevreler, Suriye’nin bu yeni durumuna odaklanmışken böyle bir terör eyleminin gelmesi de manidardır. Terör, barış süreci ve daha nice nazik meselelerin üzeri de örtülü verildi.

Ümmet adına büyük işler başarması muhtemel bu ülkenin ve idaresinin önünü kesmek. Bilindiği üzere, İslam diyarı ölüm tarlalarına dönüştürülmüştür. Bir asırdan fazladır ümmeti yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, talan edilmekte, çalınmaktadır. Mazlum halklardan bu gerçeğin farkına varanlarınsa ellerinden maalesef bir şey gelmiyor. Çünkü idarecileri bu küresel zalimlerin mahkûmu ve piyonlarıdır. Bu küresel zulme karşı dur diyebilmek için güçlü olmak gerekiyor. Çünkü zalimler sadece güçten anlarlar. İşte uzun bir aradan sonra İslam ümmetinin bir parçası olan Türkiye, hem halkı hem de idaresiyle, bu zulme karşı dik duruş sergilemeye başladı. Dolayısıyla artık göze batmaktadır. Son kaç yıldır üst üste uygulanmaya çalışılan kaos planlarının her biri küresel büyük bir planın parçalarıdır. Bu tespitlere niceleri eklenebilir ama… Selam… Dua…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç