Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Milli Kumar Piyango

Batasıca batı insanlığa hep dert, keder, hayâsızlık, ifsat ve bunalım verdi. Bunu da çağdaşlık ilericilik ve özgürlük çikolatasıyla kamufle etti. Daha da korkunç olanı ise insanlığın, batının elindeki devasa teknoloji gücüyle hipnotize olması sebebiyle, bunca insanlık dışı uygulamaları ilericilik ve çağdaşlık olarak görür hale gelmesi ve hala bataklık olan batıya “muasır medeniyet” demesidir.

Öncelikle hatırlayalım ki, tarih boyunca hak ve batıl mücadelesi devam etmiş, etmekte ve edecektir. Geçmişte insanlık bu mücadelede daha çok sıcak savaşlara başvurmuştur. Bu savaşların hemen hepsinde batılın taraftarları silah, teçhizat, erzak ve altyapı olarak kat kat güçlü olmalarına rağmen hakka karşı, iman ordularına karşı sıcak savaşta galip olamayacaklarını anlayınca, mücadelelerini soğuk savaş zeminine kaydırmışlardır. Günümüzde ise teknolojinin de verdiği üstünlükle batıl tamamen soğuk savaş cephelerini ele geçirmiş ve kıyasıya iman nesliyle savaşmaktadır.

Sıcak savaşın maliyeti çok büyük, etkisi ise yok hükmündedir. Çünkü İslam ümmeti, cihad ve şehadet sevdası sebebiyle, ölümü hayat kadar sevmektedirler. Ama soğuk savaşın masrafı olmadığı gibi üste devasa paralar kazandırmaktadır. Tabi düşman bu parayla hem saltanatını pekiştirirken, diğer yandan hakka karşı savaşında gereken finansmanı, fazlasıyla elde etmiş olmaktadır.

Twitter

Hak batıl savaşının en çetin cephelerinden birisi de ŞANS OYUNLARI denilen kumar türleridir. Şimdi düşünelim, düşman bu bir taşla nice kuş sürüleri vurmaktadır.

  • Hiç farkına vardırmadan gayet programlı bir şekilde, günlük, haftalık, aylık ve yıllık kumarlarla bizde milyon, dünya bazında ise, milyarlarca insanı soymaktadır. Hemen Kazan, Toto, Sayısal Loto, Şans Topu, On Numara, Süper Loto, milli piyango, ganyan ve kumarhanelerde oynanan büyük kumarlar… kafelerdeki küçük kumarlar… Hesap edilemeyecek kadar çok sanal kumar siteleri vasıtasıyla oynanan kumarlar… Ve daha niceleri şans oyunları adı altında insanlara yutturulmaktadır. Kaldı ki sürgit bunların değişik türleri artırılarak türlü reklâmlarla neslimize musallat edilmektedir.
  • İnsanları kumar bağımlısı yaparak, kendisine, ailesine ve hele topluma ayıracak zamanlarını bırakmamaktadırlar. Kumar bağımlılığı uyuşturucu bağımlılığından daha az zararlı değildir. Ama ne gariptir ki, devletler uyuşturucuyla mücadeleye bütçeler ayırırken, kumar bağımlılığını ise teşvik etmektedirler.
  • Bu gibi uygulamalarla, insanlığı tüketim ve eğlence kölesi yaparak onlardan büyük paralar söğüşlemektedir. Ancak bir türlü doymak bilmeyen paraperest batı, küresel ve yerel zalimler. hep daha fazlasını istemektedir. İşte şans oyunları adı altındaki tüm kumarlar, batının bacasız fabrikalarıdır.
  • İman edenler açısından en büyük tehlikesiyse küfür tehlikesidir. Çünkü bir insan kumarı haram bilerek işlerse fasık olur. Ama “şans oyunu” mavalına kanarak kumar günahını hafif görür veya helal sayarsa, dinden çıkar ve kâfir olur. Allah (cc) muhafaza…

Ey inananlar, içki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki saadete eresiniz. Şeytan, içki ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin sokmak ister. Sizi, Allah’ı zikirden ve namazdan alıkoymak ister. Siz [zararları bilinirken] bunlardan hâlâ sakınmaz mısınız?” (Maide 90- 91)

Her yıl şans oyunu adı altında, halkın cebinden ne kadar para çalınıyor. Oturun ve küçük bir hesap yapın. Dünya ekonomisini kontrol eden haçlı Siyonist ittifakı; altın ve gümüş olan parayı iptal etti. Ülkelerin Merkez bankalarını ele geçirip tüm dünya insanını “bank not” denilen kâğıtlarla soymaya başladı. Yetmedi, kredi kartları çıkarmak suretiyle bu soygunun trendinin daha da yükseltti. Ama paragöz zalimler doymuyorlar. Şu anda sayısız kumar siteleriyle insanların ceplerine hortum bağlamış çekmektedirler.

İşte milli kumar piyango da bu hortumlardan bir tanesidir. 2016 yılında halkın cebinden şans oyunları için çıkan toplam para 15.4 milyar TL. Bizdeki Yahudi şirketinin taşeronu olan Milli Piyango İdaresi’nin 2016 yılı toplam geliri (vergili olarak) 2.7 milyar TL. Milli Piyango ve diğer şans oyunları için dağıtılan ikramiye 1.2 milyar TL. geri kalan 11.1 milyar/eski parayla KATRLİYON yine küresel para baronlarına gidiyor. Bu üç yıl önceki rakamsa, bu yıl en az iki misli milli kumar kazığı yiyeceğiz demektir. Vatana millete afiyet olsun. Subhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç