Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Peki, Tevrat Ve İncili Ne Yapalım

Bilindiği üzere Fransa’da 300 kadar aklı evvel, anti semitizm bahanesiyle, Kur’an’ı Kerim’in bazı ayetlerinin Kur’an’dan çıkarılması gerektiğini söylemişler. Garip değil. Hani bizde, “Fransız kalmak” veya “fransızlaşmak” diye bir deyim vardır. Yani “anlamamak” “anlayışsız olmak” demek ki bu deyim boşuna değilmiş.

Hangi ırktan, hangi dilden, hangi dinden olursa olsun, fıtratı bozulmamış herhangi bir insan, Kur’an’ı Kerim’i baştan sona anlayarak okursa ve ön yargılardan uzak olarak değerlendirirse, iman etmemesi mümkün değildir. Bunu Frenkler de, diğer gâvurların da cümlesi biliyorlar. İşte tam da bunun için algı operasyonlarıyla Kur’an geçeğinden bi haber halklarını, mümkün olduğunca ondan uzak tutmaya çalışıyorlar.

1400 yıl önceki cahiliye insanları, Kur’an ayetlerini duymamak için, koro halinde alkış çalarak veya ayaklarını yere vurarak gürültü çıkarıyorlardı. Daha olmadı, parmaklarını kulaklarına tıkıyorlardı. Çünkü onlar Arap idiler ve Kur’an’ı Kerim çok güzel anlıyorlardı. Bu sebeple de peyderpey iman edip Müslüman oluyorlardı.

Twitter

Çağdaş cahiliyenin insanları Kur’an’ın mesajından uzak tutmak için yaptıkları, farklı olsa da aynı gayeye matuftur. Kaide, DEAŞ, Boko haram, ŞEBAB vs. isimler altında ürettikleri terör örgütlerinin hepsi, Kur’an ve İslam’ı kapkara gösterme operasyonları değil mi? Bu, küresel zalimlerin yüzlerce sinsi planlarından sadece birkaçıdır. Bu planların her birinden onlarca hedefleri var. Ama tüm bu planlarına rağmen onlar kaybetmeye mahkumdurlar. “Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.” (Saf 61/8)

Şimdi Fransız sözüm ona; siyasetçi ve aydınlarının yaptıklarının bundan ne farkı var? Onlar da kendilerince batı halklarının, Kur’an’ı Kerim ile yüzleşmelerini engellemek istiyorlar. Böylece kendi sonlarını ötelemek zaman kazanmak istiyorlar. Ama boşuna…

Eğer batılılar samimiyseler, sadece şu ayeti okusun ve düşünsünler. “Bundan dolayı İsrail oğullarına (Kitap’ta) şunu yazdık: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. Andolsun ki, onlara resullerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da (hâlâ) yeryüzünde aşırı gitmektedir.” (Maide 5/32)

Peki, Ya Kendi Kitaplarındaki Katliam Emirleri

Batılı zavallılar Yahudilerin hatırına Kur’an ayetlerini dillerine dolarken hiç düşünmezler mi? Sadece günümüzde değil, asırlar boyudur, dünyanın neresinde bir fitne fücur varsa, insanlığı aşağılamak varsa, hep altında haçlı Siyonist ortaklığı yok mu?

Dünyayı kan ve gözyaşına boğan bu karanlık odaklar, localar, mahfiller, kimi zaman da hayır kurumları gibi görüntü vermeye çalışan vakıflar, derneklerin bu barbar, gaddar, hunhar davranışları nerden geliyor. Tabi nesillerini semavi kitap diye lanse ettikleri, ama aslında kendi kin ve nefret dolu kapkara zihinlerinden uydurdukları herzeler sebebiyle değil mi? Buyurun:

“Sen benim topuzum ve cenk silahımsın ve seninle milletleri kıracağım ve seninle ülkeleri helak edeceğim. Ve seninle atı ve binicisini kıracağım. Ve seninle cenk arabasını ve binicisini kıracağım ve seninle erkeği ve kadını kıracağım ve seninle kocamış adamı ve genci kıracağım ve seninle genç adamı ve ere varmamış kızı kıracağım ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım ve seninle Valiyi ve Kaymakamı kıracağım. (yaremya, bab 51/19-23)

“Allah’ın RAB onu senin eline verdiği zaman, onun her erkeğini kılıçtan geçireceksin; ancak kadınları ve çocukları ve hayvanları ve şehirde olan her şeyi, bütün malını kendin için çapul edeceksin ve Allah’ın Rabbin sana verdiği düşmanlarının malını yiyeceksin. Bu milletlerin şehirlerinden olmayıp senden çok uzakta bulunan bütün şehirlere böyle yapacaksın. Ancak Allah’ın Rabbin miras olarak sana vermekte olduğu bu kavimlerin şehirlerinden nefes alan kimseyi sağ bırakmayacaksın; fakat onları, Hittileri ve Amorileri ve Kenânlıları ve Prezzileri ve Hivileri ve Yabusileri Alladın Rabbin sana emrettiği gibi tamamen yok edeceksin; (tensiye, bab, 20/10-17)

“Et yiyin, kan için Yiğitlerin etini yiyeceksiniz ve dünya beylerinin kanını, koçların, kuzuların ve ergeçlerin, boğaların kanını içeceksiniz hepsi basanın semiz hayvanlarıdır. Sarhoş oluncaya kadar kan içeceksiniz. (hezekiel, bab, 39/18-20)

“Ele geçen her adamın gövdesi delik-deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek.(işaya bab 13/15)                Ayet denilen bu kapkara sözleri bir düşünün bunlar semavi, ilahi vahiy kaynaklı olabilir mi? Bir asırdır Filistin de, binlerce yıldır da tüm dünyada terör estiren haçlı Siyonist çetelerin kaynağı işte bunlar… Ama ey kâfirler! Tarih boyu kaybettiğiniz gibi, şimdi de kaybedeceksiniz. (Hicr 15/9) selam… Dua…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç