Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Ahdi Olmayanlar Sadece Güçten Anlar

09.02.2016

Söz, sadakat, vefa, mertlik, yiğitlik İslam’ın şiarıdır. Bu sebeple de her Müslüman sözüne sadık, ahdine vefakârdır. Ancak bu vefa bazen Müslümanı, muhatabını da kendisi gibi ahdine vefakâr görmesine ve aldatılmasına sebep olabilmektedir.

Ahd ve vefa iman kaynaklıdır. Kâfirin böyle bir derdi olamaz. Hatta kâfir çoğu kere aldatmayı, kandırmayı, ikiyüzlülüğü ibadet olarak da görebilir. İşte Yahudilik şeriatinden sadece bazı örnekler:

“Yahudi maksat ve gayeleri uğruna işlenen bütün günahlar gizli olmak şartıyla mubahtır.”

Twitter  

“Yalnız Yahudi olanlara insan gözüyle bakılır. Yahudilerden gerisi sadece birer hayvandır.”

“Yahudi olmayan bir insana, ancak ona dost görünmek ve çatışmalardan kaçınmak için selam verilir.”

“Yahudi olamayanlara karşı daima riyakâr bir güler yüz gösteriniz. Fakat onların iflah olmaz birer düşman olduklarını asla unutmayınız.”

“Yahudi olmayana hoş görünmek gerektiği zaman, Yahudi mürai olmalıdır ve ona Seni seviyorum demesi kendisine ancak şeref verir.” (Yahudilik masonluk s. 22-24)

Allah (cc) 1400 yıl öteden bizleri böylesi ikiyüzlülere karşı uyarmış ve dikkatli olmamızı emretmiştir. İşte Kur’anı Kerimden sadece birkaç örnek:“Onlar ne zaman bir antlaşma yaptılarsa, içlerinden birtakımı o antlaşmayı bozmadı mı? Zaten onların çoğu iman etmez.” (Bakara 2/100)

“Biz onların çoğunda, sözünde durma diye bir şey bulmadık. Ama gerçekten onların çoklarını yoldan çıkmış kimseler bulduk.” (Araf 7/102)

“Onlar, kendileriyle antlaşma yaptığın, sonra da her defasında antlaşmalarını hiç çekinmeden bozan kimselerdir.” (Enfal 8/56)

Tüm bu uyarılara rağmen bazen çaresizlikten, bazen saflıktan nice zararlara uğramışızdır. Tarihte bu acı gerçeğin pek çok örneği vardır. 1. Haçlı savaşında haçlılarla anlaşma yapılarak Kudüs teslim edilmişti. Ama haçlılar, hemen akabinde sözlerinden dönerek, mescidi aksa avlusunda topladıkları 81 000 Müslümanı kılıçtan geçirmişlerdir.

Daha dün Kıbrıs savaşında müttefikimiz, stratejik ortağımız (!) olan ABD parası peşin verilmiş olan uçak vs. silahlarımızın üzerine yatmadı mı? Kurulduğu günden bu yana İsrail, BM in 150 den fazla kararını hiç takmamıştır. Filistinlilerle güya yaptığı anlaşmaların hangisine sadık kalmıştır? Gazze Furkan savaşında, mavi Marmara’da, en son Gazze savaşında benzeri nice anlaşmalara imza atmış ama tüm bu anlaşmalarını takmamaktadır. Evet, kâfirler ve ahdi olmayanlar, sadece güçten anlar.

İşte ahd ve vefa tanımayan, ikiyüzlü, sinsi ve kalleş olan Yahudi’nin kurduğu Şiilik de bu manada çok dikkat edilmesi gereken bir fırkadır. Kini din, takiyyeyi maske edinen Şia’nın tehlikesi, kesinlikle açıktan düşman olan diğer kâfirlerin tehlikesinden daha büyüktür.

“Mü’min, bir delikten iki defa ısırılmaz” buyurur, Resulullah (sav). İran’ın son yıllardaki tutumu malum… Tam bir Şii yayılmacılığı… Körfez emir ve kralları geçte olsa bu tehlikenin kısmen farkına vardılar. Zaten kendilerinden de ümmete hayır yok. Daha çok şer var. İhvan hareketini kendi saltanatları için tehlike gördüklerinden, onların aleyhinde tüm küresel şer odaklarıyla işbirliği yaptılar. En son Yemende Husiler vasıtasıyla Şia’yla da işbirliğine girdiler. Şimdilerde biraz uyanır gibi oldularsa da, pek bir akıllanma yok.

Şia bütün Ortadoğu emir ve krallarına verdiği sözlerde durdu mu ki bize verdiği veya vereceği sözlerde dursun. Özellikle ABD Rusya vb. nice batı güçleriyle de işbirliğine girmiş, onların desteğini almış bir İran kimi dinler. Sözmüş, ahitmiş, vefaymış ne önemi var. Evet, ahdi olmayanlar sadece güçten anlarlar. Gücünüz sebebiyle sizden çekiniyorlarsa, eyvallah derler. Ama kendileri güçlüyse, anlaşma, akit falan takmazlar. Kaldı ki Şia akidesi gereği, kendisinden başka hiç kimseyi Müslüman görmediği gibi, takiyye inancı da akidesi gereğidir. Takiyye eşittir; aldatma, ikiyüzlülük, tertip, desise, oyun, plan, tuzak demektir. Başka bir deyimle batılılar güçlüyse, çıkarları için aldatırlar. Şia’ysa hem çıkarı hem akidesi gereği aldatır. Dolayısıyla dikkatli olmalıyız. Peki, İran’la tüm ilişkilerimizi keselim mi? Elbette bu mümkün değil. Uluslararası tüm ilişkiler elbette devam edecektir. Demek istediğimiz, kiminle dans ettiğimizin farkında olarak ve dikkatlice ilişkileri devam ettirelim. Daha dün nükleer konusunda nice ülkelerle aramız bozulma pahasına İran’ın arkasında durduk. Sonra ne oldu malum… Şia tüm İslam düşmanlarıyla bize ve İslam âlemine karşı ihanet etti. Hem de ne ihanet…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Muhammed Özkılınç ©