Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Batı Bataklıktır

Batı bataklıktır. Ama öyle bildiğimiz sadece bedenleri yutan bataklık değil. Bedenlerden önce ahlakı, erdemi, saygıyı sevgiyi, şefkati merhameti, yardımlaşma ve paylaşmayı, komşuluk ve muhabbeti, aile ve yuvayı, akrabalık bağlarını, kısaca insani değerleri alıp yutan bir bataklık… Bırakın dini imanı; insanlık adına ne varsa, batı bataklığında yitip gitmiştir.

Peki, bir bataklığa bile bile yürür gider miyiz? Bizi yutup boğacağını bile bile…

Yoksa ondan alabildiğince kaçar mıyız?

Twitter

Bataklıktan kaçmakla kalmaz, eş dost, akraba, arkadaş ve çevremizi de uyarırız. Şurada şöyle tehlikeli bir bataklık var. “Aman dikkat et, yaklaşma, çoluk çocuğunu da oralardan uzak tut” diye her vesileyle uyarılar yaparız değil mi? Bırakın çoluk çocuğu, davarımızı sığırımızı bile yaklaştırmayız. Aksi halde telef olur.

Bataklıktan uyarmayan batanın vebaline ortaktır.

Osmanlının son iki asrından bu yana batıya akın var. Siyasetçisinden, sanatçısına, işçisinden memuruna, öğrencisinden öğretim görevlisine varıncaya değin… Hala bu gün olmuş, kapağı batıya atmak için uğraşıp duran nice yığınlar var. Yanılıyorsunuz dostlar! BATI BATAKLIKTIR kendinize ve ehli iyalinize acıyorsanız, bu bataklıktan uzak durun ve uzak durdurun.

Fıtratı bozulmuş, altını tenekeyle değişen, helal yerine haramı, ahiret yerine dünyayı tercih edenlere bir diyeceğimiz yok. Kimi zaman magazin programlarında büyük bir coşku ve heyecanla, batının gece âlemlerini anlatan zavallılara ne diyebiliriz. Onlar güneşi bataklıkta kaybetmiş, karanlığa mahkûm zavallılardır. Ve aslında onlar da bu bataklığın sahibi batılılar da kurtarılmaya muhtaçtırlar.

Bunları cezbeden maddi şey, basit bir takım dünyalıklar ve geçici hazlardan başka nedir? Hani batıya özendirenler, batıdaki teknolojik ilerlemeleri baz alsalar, amenna. Ancak siz de takdir edersiniz ki, yıllardır, batı kültürünün gönüllü elçiliğini yapan “bizim mahalleli” (!) zavallıların maksatları başka. Onlara göre din afyon, İslam ise ortaçağ karanlığıdır.

Peki, tüm aydın, siyasetçi ve sanatçılar böyle mi? Elbette değil, yıllardır, “batı bataklıktır” aman ha sakının diye avazının çıktığı kadar feryat eden nice yiğit insanlar var. Ama aynı bataklığa bulaşmış olan medyamız, yıllarca o yiğitlerin seslerini, bataklığa batmış olan sarhoşların naralarıyla bastırdı. Maalesef halen de bu kepazeliği yapan niceleri var…

Ama “yalancının mumu” misali, parlatılıp köpürtülen batı bataklığı eninde sonunda görünecekti. Ve göründü de…Şu anda sayıları gayet az olsa da, aklıselim nice batılı aydınlar burada yazdıklarımızdan çok daha fazlasıyla batının bataklıkta olduğuna dikkat çekmektedirler. Çığlık çığlık bağırarak imdat demektedirler. Ama maalesef artık çok geç….

Evet, batı virüsünün o zamanlar çok hızlı esen rüzgârın da etkisiyle çok hızlı yayıldı. Ülkeleri, şehirleri, köyleri, mahalleleri ve derken, aileleri, kalpleri, zihinleri esir aldı. İşte dostlar geriye işgaller, savaşlar, sömürüler, bir yanda açlıktan, diğer yanda tokluktan ölen yığınlar, yerlerinden yurtlarından olan milyonlar, dullar, yetimler…. Yani kısaca kocaman bir enkaz kaldı.

Akıllı bir mümin, geçici ve çok küçük bir takım zevkleri ebedi ve er anı anlatılamayacak kadar zevkli olan cennete tercih eder mi? Elbette hayır. Çünkü nebevi tabirle, tüm dünya ve içindekiler, ahirete nispetle okyanusların suyundan bir damla bile değildir.

O halde gelin hep beraber, nesillerimizi bu bataklıktan uzak tutalım. Tüm çevremizi ve insanlığı, batı bataklığına karşı uyaralım. Batı insanının bizzat kendisini içine çekmeye devam eden bu bataklık, batılılara ne vermiş ki? Batılı insan maddi manevi bir buhran içerisindedir bu gün. Kendisini bataklıktan kurtaracak bir dost eli beklemektedir. Evet, şaka değil. Batılı insan perişan haldedir. Hatta mümkünse bu batı bataklığını kurutmaya çalışalım. Kurutalım ki, hem batının jan janlı görüntüsünden gözleri kamaşan nesiller kurtulsun. Hem de batı insanının kendisi kurtulsun. Çünkü bu bataklık öncelikli batılıların sonu olacak. Ama bataklık kurutulmazsa tüm insanlığı içine çekmeye devam edecektir. Bakalım, kim bata kim kurtula… Selam… Dua…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç