Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Bölen ve Bölünen

Kürtler beşe bölündü diyorlar. El hak doğrudur. Bir parçası İran’da, bir parçası Irak’ta, bir parçası Suriye’de, bir parçası Türkiye’de ve diğer bir parçası da, eski Sovyet topraklarında… Evet, ümmeti 55 parçaya bölenler, güya özgür bir Kürdistan devleti kuracaklarını söylüyorlar. Peki, bunun doğru olması mümkün mü? Ta bir asır önce böldükleri 55 parçadan hangisi özgür ve bağımsız? Türkler, Araplar, Habeşîler, Peştu’nlar, Berberi’ler, Beluci’ler vd…

Mursi’yi neden devirdiler. Daha dün Sudan’da neden darbe yaptılar? Körfez emirleri bir an olsun batılıların kemik yalayıcılığını terk etseler, akıbetleri nasıl olur? Ziya-ul Hakkın uçağını patlatıp şehit etmediler mi? Mursi’yi kaşla göz arasında devirmediler mi? 15 Temmuzda Türkiye’ye darbe yapmadılar mı? Şu anda da siyasi, ekonomik, terör örgütleriyle askeri, operasyonlar çekmeye devam etmiyorlar m?

Düşman, bağımsız bir Kürdistan kurma peşinde değil. Böldükleri bu 55 parçadan yeni parçalar çıkarmaya çalışıyor. Suriye, Türkiye ve Irak’ı üçer beşer yeni parçalara bölmek istiyorlar. Çünkü parçalar ne kadar küçük olursa, o kadar yutulması daha kolay olur.

Twitter

Peki, Türkler kaça bölünmüş? Sekize mi, ona mı veya daha mı fazla? Ve hangisi özgür ve bağımsız? Bir asırdır Türkiye’nin de ensesinde boza pişirmiyorlar mı? Son 10 yıldır, Türkiye bağımsızlık emareleri gösterdiği için kuşatma altında değil mi? 40 yıldır neden terörle boğuşturuluyor? FETÖ örgütü niçin üretildi ve üretenler aynı düşmanlar değil mi? 15 Temmuz darbesi, Türkiye’yi tamamen teslim alıp kımıldayamaz hale getirmek için değil miydi?

Ya Araplar kaça bölünmüş? On beşe mi, yirmiye mi, yoksa otuza mu bölünmüşler? Ve bölünen parçalardan hangisi bağımsız. Mısır mı, sudan mı, körfez ülkeleri mi? Fas, Tunus, Cezayir mi? Hayır hayır. Hiçbir İslam milleti, bağımsız ve özgür değil. Hepsi mahkûm, zelil ve perişandır. Bölündüğü günden beri gün yüzü görmedi. Ne zaman İslam kardeşliği ve ümmet şuuruyla bir ve beraber olursa, işte o zaman batının hegemonyası biter. İşgal, sömürü, katliam ve talanlar, o zaman son bulur.

Sonra ümmetin diğer unsurlarını düşünelim. Her biri bölük pörçük değil mi? İşte Afrika ülkeleri… Her biri bir şehir kadar onlarca devletçikler. Açlık ve susuzluktan ölenlerin çetelesi dahi tutulmuyor. Çünkü batılılar için en makbul Müslüman ölü Müslümandır. Sudanı iki böldüler. Böldükleri iki parça arasında savaşlar devam ederken bir de darbe yaptılar. Çünkü devlet başkanı batılılara köle olmak istemeyen biriydi.

Evet, ortada bir bölünme var. Ama bölünen kim? Bölen kim? İşte işin nirengi noktası bu sorulardır. Aklıselim bir Müslüman veya biraz tarih bilen bir insan, bu bölünmenin içerden ve ümmet kaynaklı olduğunu söyleye bilir mi? Yani Kürtleri Türkler mi böldü? Hakeza, Türkleri Araplar, Arapları da Kürtler mi böldü? Afrikalıları Türkler mi böldü? Elbette hayır. Bin kere, milyon kere hayır…

Tam aksine; Kürt’ü Türk’ü, Arap’ı, Habeşlisi, Berberi’si vs. onlarca unsurlarıyla hepimizi bölen aynı düşman. ABD, İngiltere, AB, NATO, BM veya başka bir isim ne derseniz deyin. Yani kısacası bizi, haçlı Siyonist ittifakından oluşan düşman böldü. Aynı düşman böldüğü parçalardan yeni parçalar çıkarma peşindedir ki, daha rahat sömürü ve talan devam etsin.

Yolsa bu düşman saydığımız milletlerden hiç birine dost olmadı ve olmaz da. Ta 1450 yıl önceden rabbimiz bizi uyarmamış mı? “Ey müminler! Sakın Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar ancak birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Maide 5/51) “Sen dinlerine uymadıkça, ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar asla senden razı olmazlar. (Bakara 2/120)

Peki, içeride bu düşmanın işbirlikçisi hainler, münafıklar, kâfirler yok muydu? Elbette vardı ve var olmaya devam edecektir. Gizli Yahudi olan sabataistler. Yahudilerin hizmetine adanmış mason loca ve mahfilleri. Rotary ve lions kulüpleri ve adı duyulmuş, duyulmamış onlarca dernek, cemiyet ve FETÖvari kuruluşlar. Kısacası ey ümmeti muhammed! Kürt, Türk, Arap vs. unsurlar fark etmez. Hepimizin düşmanı aynı düşman. Bir asır önce böldüklerini nasıl bölmüşse, şimdi de geri kalanları biraz daha bölüp daha küçük parçalara dönüştürme peşindedir. Ta ki, bir asırdır devam eden sömürü ve talanları, durmasın. Çünkü sömürü bittiği anda batı da bitecektir. İslam diyarı vd. dünyanın mazlumlarını sömürmeden asla var olamazlar. Çünkü onlar, tüm hesaplarını sömürü düzenleri üzerine kurmuşlar. Subhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç