Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Darbeye Hayır 2

Nice ayet ve hadisler, ezelden bizi hem uyarıyor, hem de müjdeliyor.

“Yardım ederseniz yardım olunursunuz…”

“İkram ederseniz ikram görürsünüz…”

Twitter

“Mazlumun elinden tutarsanız, mazlumların Rabbi de sizin elinizden tutar…”

“Siz bir kardeşinizin bir sıkıntısını giderirseniz, Allah (cc) da sizin sıkıntınızı giderir…”

“Siz bir zayıfın yükünü kaldırırsanız, Allah (cc) da sizin yükünüzü kaldırır…”

Ve daha nice müjdeler…

“Ey inananlar! Siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, O da size yardım eder, ayaklarınızı savaşta sabit kılar.” (Muhammed 7) “Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur; eğer sizi yardımsız bırakıverirse, O’ndan başka size yardım edecek kimdir? İnananlar yalnız Allah’a güvensinler.” (Maide 3/160)

Şimdi son 15 yıldır, normalleşemesek de normalleşmeye doğru yöneldiğimizden beri, kısmen kendimize gelemeye başladık. Kendi içimizdeki nice yaraları sardığımız, eksiklerimizi telafi ettiğimiz gibi, ümmetin de nice coğrafyalarındaki mazlum, muhtaç ve mağdurlara az çok el uzatmaya başladık.

Bunun yanında, artık tarih sahnesinde biz de varız demeye başladık. Oyunlarda figüran değil, oyun kurucu olmaya başladık. Küresel emperyalistlere karşı sesimizi yükselmeye, zulmün karşısında, mazlumun yanında saf tuttuk. İşte küresel emperyalistleri çıldırtan bu…

Onlar bir asırdır hep kendilerini efendi, bizleri köle gördüler. Şimdiye kadar atadıkları idareciler de elleri mahkûm vaziyette bunu kabul ettiler. Hatta niceleri onlarla anlaşmalı olarak, vatan ihanet pahasına kendi saltanatlarını korumaya çalıştılar. Vatanı, milleti, mukaddesatı, üç kuruş dünyalık çıkarlara feda ettiler.

Ama artık sona yaklaşıyoruz. Zalimlerin boyunduruğundan kurtulma ihtimali belirdi. Şimdi direnme vakti, safları birleştirme vakti… Kardeşlik birlik beraberlik vakti… Unutmayalım; birleştikçe, güçlenir, dünya ahiret ahiret aziz oluruz. Ayrılığa düşüp dağıldıkça zayıflar, dünya ahiret zelil oluruz.

Hain darbeden dersler:

  • Asıl güç birlik beraberlik, kardeşlik ve ümmet gücüdür. Maddi güçler, birlik ve kardeşlikle mana bulur. Ordular, silahlar, teknoloji harikası silahlar, ancak onları hak ve adalet için kullanacak yiğitler varsa işe yarar.
  • Gücünün farkında olan bir halkın karşısında durabilecek bir güç yoktur. Bunu şu son beş günde de daha önceki nice tecrübelerimizde de net olarak gördük. Asıl güç iman yüklü göğüsler, cihat ve şahadete âşık kalpler taşıyan nesillerdir. İşte neslimizi bu bilinçle yetiştirmeye bakalım.
  • Zalimler kaybetmeye mahkûmdur. Tarih binlerce örnekle buna şahittir. Kur’an ve Resulullah(sav) ın hadisi şeriflerinde, kaybeden ve helak olan nice kavimlerden örnekler verilir. Zalimler kazansa Firavun Nemrut Ebu cehil kazanırdı.
  • Paralel vs. zalimler, zulümde Firavun un topuğuna ulaşamazlar. Bunlar hayda hayda kaybedecekler. Asli firavunlar Nemrutlar kaybetti de fotokopi zalimler mi kazanacak? Asla…
  • Ümmetin bu hali de ne gücünün azlığı, ne de düşmanın güçlü oluşundandır. Asıl sorun tefrika sonucu ümmetin gücünün dağınıklığındandır. Yıllardır bizi; Kürt Türk Arap, alevi Sünni, sağcı solcu, komünist faşist, hatta aşiret ve kabilelere ayırmaya çalıştılar. İşte böyle gönlerde istedikleri zaman başarılı olmak için. Çünkü birlik olursak, bizi sığır gibi sağamaz, sürü gibi güdemezler.
  • Umarım ki bu birlik beraberlik gücü ümmet ve dünya mazlumları içinde örnek olur. İnşallah bu hamle bizim dirilişimize, ayağa kalkmamıza vesile olur. Biz ayağa kalktığımız zaman, ümmeti kaldırmak da zor olmayacaktır.
  • Hainler, münafıklar, darbeci zalimler cezasını çekmeli… Adalet var ama acımak yok. Acırsak acınacak hale geliriz. Bunlar münafıklığı seciye haline getirmişler ki böylesine devletin kılcal damarlarına kadar sinebilmişlerdir. Bu sinsi düşmana karşı dikkatli olmalı ve virüsü tam olarak temizlemeliyiz. Aksi halde er veya geç yeniden ihanete kalkışacaktır.

Not: darbeye karşı halk devrimiyle yiğitçe direnerek şehit olan tüm şehitlerimizin şehadetini Allah (cc) kabul eylesin. Gazilerimize acil ve hayırlı şifalar versin. Halkımıza ve aileleri sabır, sebat ve metanet versin. Vatan ve milletimizin başı sağ olsun. Selam… Dua…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç