Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

En Tehlikeli Haşhaşilik Mealcı Tekfircilik

12.07.2020
En Tehlikeli Haşhaşilik Mealcı Tekfircilik

Daha önce “haşhaşiliğin yeni uyuşturucusu tekfir” başlıklı iki yazı yazmıştım. Çünkü haşhaşiliğin çağdaş versiyonu, çok daha tehlikelidir. Bunu FETÖ nün 15 Temmuz ihanetinde gördük. Ortadoğu, Afrika, Asya vs. yerlerde savaşın devam ettiği tüm İslam diyarında Şia FETÖ, DEAŞ, IŞİD, Kaide, Vahabiyye vb. tekfirci grupların, ibadet aşkıyla Müslümanların kanlarını dökmelerinde de endişeyle izleyip görüyoruz.

Eğer ümmet olarak bu tehlikeye karşı gerekeni yapmasak, aynı tehlike, her birimizin kapısını da çalabilir. Çünkü tekfir haşhaşıyla beyinleri uyuşturulmuş kalabalıklar, ne yaptıklarını bilmiyorlar. Ya da tekbir getirerek kardeşinin canına kıymayı ibadet saymaktadırlar. Yani dostlar, tehlike büyük ve tehlike uzak değil. Bakın Rakka’da kümeledikleri Deaş’lıların bir kısmını Libya’ya taşıyorlar hem de, Şii milislerle beraber… Hani Şia ile DEAŞ, Işid, Kaide gibi Vehhabi kaynaklı tekfirciler, kanlı bıçaklıydılar???

Normal bir Müslümana, tüm bunlar çok garip gelir. Doğal olarak benim bu yazdıklarımı da garipseyeceklerdir. “Şimdi sırası mı?” “Müslümanlar arasında ki ihtilafları neden böyle tekrarlayalım?” “Fitne çıkarmayalım” vb. birçok itirazlarda bulunabilirler. Ancak tehlike gerçekten büyük ve buna karşı uyarılmamız gerekiyor.

Twitter  

Benzeri bir örneği hatırlayalım. Bundan takriben kırk yıl önce faaliyete başlayan PKK örgütü, için hep ne denildi? “3-5 çapulcu” “Bana imkân versinler üç ayda haklarından geleyim” vb. çıkışlar. O yıllar, “Kahrolsun Amerika” “Kahrolsun Emperyalizm” “Kahrolsun burjuvazi, yaşasın proletarya” diye yeri göğü inleten bu hain örgütün, ABD kontrolündeki bir vekâlet ordusu olduğunu büyük çoğunluk bilmedi. Bilip dillendirenler de infaz vs. yollarla susturuldular.

İşte buradan devlet ricali, STK lar, kanaat önderleri vs. tüm ilgili ve yetkililere çağrı yapıyorum. Hep beraber bu tekfirci haşhaşiliğe karşı gerekeni yapmasak, bu grupların her biri, küresel derin güçlerin bir işaretiyle Roma’yı değil ama Mekke ve Medine’yi dahi yakarlar. Ümmetin harimi ismetini, ibadet aşkıyla çiğnerler.

Çağdaş haşhaşilerin temel felsefesi, tipik harici mantığıdır. Şöyle ki: “Doğru birdir, iki olmaz. O da benim inandığım ve benim yaptığımdır. Bizim gibi inanmayanlar mürteddir, kanları canları helal, ırzları mubahtır.” Evet, şaka değil, çağdaş haricilik olan Şia FETÖ, DEAŞ, IŞİD, Kaide, Vahabiyye, vs. tekfircilik aynen bu kadar büyük bir beladır.

Şuna da dikkat edelim ki, ben âcizane; şahıslardan değil, fikir ve felsefeden bahsediyorum. Daha önce defalarca bu oluşumların “Altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanet” gerçeğini tekrar etmiştir. Yani bunların belki % 80 oranı, iyi niyetle bu haşhaşilik tezgâhına düşmüş zavallı cahillerdir. Yarın benim, senin, onun oğlu, yeğeni, torunu da pekâlâ bu tezgâha düşebilir. Tekfircilerin sosyal medyadan bir videosu, iyi niyetli ve cahil bir gencin hayatını el üst edebiliyor.

Şimdi daha tehlikeli yeni bir haşhaşilik dalgasına dikkatlerinizi çekmek istiyorum. “Mealcı” “Kuran yeter” “Kur’aniyun” “İndirilmiş din” vb. albenili ambalajlarla aldatan haşhaşilik. Bu yeni haşhaşiliğin tehlikesi, diğerlerinden çok daha büyük. Çünkü bunlar, Resulullah’ın (sav) sünnetini inkâr etmekle kalmıyor, sünneti kabul edenleri müşrik ve mürted kabul ediyorlar.

Evet, yanlış duymadınız. Mealcıların tekfir haşhaşı o kadar çok verilmiş ki, bunlar bir hadisle amel etmeyi, peygambere tapınmak ve onu Allah’a (cc) şirk koşmak olarak görüyor ve gösteriyorlar. Sosyal medyada sözlü, yazılı ve görsel olarak, çok güçlü bir şekilde bu haşhaşiliklerini yaymaya devam ediyorlar. Proje örgütlerin hemen hepsi de, medya konusunda çok güçlüdürler. Çünkü medya dediğiniz şey, büyük oranda onların patronlarının kontrolündedir.

Yeni bir haşhaşi örgüt olan bu “Yerli Oryantalizm” mensupları, şimdilik şiddete başvurmuyor olabilirler. Ama yarın bir gün Deaş ve Haşdi Şii gibi Müslüman kıyımına başlamayacaklarının garantisi yoktur. Özellikle bunları üretip kontrol eden “Küresel derin Güçler” bunların eline silah verip “Haydi Kur’an fedaileri (!) şu mürtedleri temizleyin” diye bir işaret verdiğinde, Müslüman katliamını ibadet aşkıyla yine yapacaklardır. Sair tekfirci vekalet orduları gibi… Peki, ne yapalım? Sorusuna başka bir yazıyla cevap vermeye çalışalım inşallah. Subhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Allah razı olsun hocam. Tekfir belasına karşı uyardığınız için.

  2. Tahir özkılınç dedi ki:

    Muhteşem bir öngörü işte bu alim feraseti

Muhammed Özkılınç ©