Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

İSLAM DİYARINA İtler Salınmış Taşlar Bağlanmış 2

22.04.2016

Kur’an ve sünnetten nice naslar vela-bera / dost- düşman konusunda bizi uyarmıyor mu? Neden kâfirlerin ve zalimlerin ağızlarından çıkacak demeçler yerine, neden vahye kulak vermiyoruz.

“Ey iman edenler! Kendilerine kitap verilenlerden herhangi bir gruba uyarsanız, imanınızdan sonra sizi döndürüp kâfir yaparlar.” (Ali İmran 3/100)

“Mü’minler, mü’minleri bırakıp inkârcıları dost edinmesin. Kim böyle yaparsa Allah ile bir ilişiği kalmaz. Ancak onlardan (gelebilecek tehlikeden) korunmanız başkadır. Allah, asıl sizi kendisine karşı dikkatli olmanız hakkında uyarmaktadır. Çünkü dönüş Allah’adır.” (Ali İmran 3/28)

Twitter  

 “Ey inananlar! Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse, kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah, zalimler topluluğunu doğruya iletmez.” (Maide 5/51)

Bu yazımın başlığını, “Suriye kayyuma devredilsin” diye atmayı düşünmüştüm. Suriye konusunda ayak sürüyen dünyanın efendilerine! bir çıkar yol teklifi olsun hani… Onlar bir türlü çare bulamıyorlar ya! Teklifim de şöyle olacaktı. İki taraftan da Suriye’ye dışardan giren her kes çıksın. Zalim Beşşar diktatörlüğü lağvedilsin. Birleşmiş milletlerin tayin edece bir kayyum tarafından özgürce bir seçimle Suriye halkı kendi idarecilerini seçsin.

Sonra hemen bu fikrimden vazgeçtim. Bir asra yakındır İslam âleminin başına çöreklenenler zaten onların atadıkları kayyumlar değil mi? Saddam, Kaddafi, hüsnü, Beşşar, Zeynelabidin, bin Ali, Krallar, emirler vs… kısaca bundan böyle ümmet başının çaresine bakacak başka çare yok… Düzeltme: Bir önceki yazı başlığımı yanlış anlaşılmaya açık atmışım. Yazımın içeriği kısaca, haccı boykot etmek değil mali boykotu genelleyerek gündemimizde tutmak şeklindedir. Bu gün boykotun imkânı da faydası da yok maalesef… Düzeltir, okuyucu kardeşlerimden özür dilerim. Sübhaneke… Bihamdike… Vesteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Muhammed Özkılınç ©