Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Kaosun Piyonları da Şahları da Bitecek

İnsan bazen duygularına hâkim olamaz; yaşanan bariz haksızlıklar, ihanetler ve hıyanetler karşısında. Ben de okuyucu kardeşlerimin müsamahasına sığınarak söze biraz duygusal başlayacağım bugün. Bazen sözün bittiği anlar olur. Ses ve harflerden ziyade duygular konuşur böyle zamanlarda.

İnsanların emekleri, duyguları, kanları ve gözyaşları üzerinden siyasi ikbâl, şöhret, reyting ve rant devşirenlere yazıklar olsun! Yuh olsun, lanet olsun! Alacakları birkaç oy uğruna, teröre terör, teröriste terörist diyemeyen siyasetçi kılıklı zalimlere yazıklar olsun! Terör örgütlerini kendi arka bahçeleri gören ve her vesileyle onlara şirin görünme çabasında olan siyasetçilere yazılar olsun! Hele de yıllarca dini, dindarı, mukaddesatı, hoyratça kullanan PDY (Paralel devlet yapılanması) örgütünün bu gün teröre çanak tutan duruşuna yuh olsun, yazıklar olsun! Bunlar ta zamanında devletten arakladıkları nice istihbarat cihazlarını terör örgütlerinin hizmetine sunmaya devam ediyorlar.

Kaos operasyonlarında dikkat edilecek bazı noktalar:

Twitter
  • Çok renkli, dâhili ve harici birçok şer odaklarının ittifakı… Güney-kuzey, doğu-batı hariçte elimizi zayıflatmak, hatta yapabilirlerse diz çöktürmek için fırsat kollayan nice devlet, örgüt, lobi ve locaların varlığı malum. Ama daha tehlikeli olanı, dâhili olan şer odaklarıdır. Sağcı, solcu, futbolcu,(!) sanatçı,(!) fark etmiyor. Dinli dinsiz, yerli yersiz fark etmiyor. Özellikle maddeyi, parayı, çıkar ve menfaati ilahlaştıran güruhlardan her kötülük beklenir. Bunların bazen mecliste vekil, akademyada üye veya sanat dünyasında star olması fark etmiyor.
  • Küresel zalimlerin, dik duruştan rahatsızlıkları… Bir asırdan fazladır, dünyayı bir avuç zalimin yönettiği, şekillendirdiği malum. “one minute”, “dünya 5 ten büyüktür” gibi yiğit çıkışlar, bu şer odaklarını ciddi manada sarsmıştır. Mazlumların sömürülmesine, artık yeter diyerek, ulusal ve küresel, müsait her ortamda yüksek sesle haykıran ülkemizin önü kesilmek istenmektedir. Peş peşe denedikleri onca darbe girişimleri de boşa çıkınca, büsbütün çıldırdı, vahşileştiler.
  • İslam ümmetine komplo… Sadece ülkemiz değil tüm İslam âlemi, büyük gelişmelerin arifesinde bulunuyor. Yüz yıl önce paramparça yapılıp, aralarına sınırlar çizilen halkların, olan biten oyunları görmeye başlaması böylesi karanlık odakların uykularını kaçırmaktadır. Malum karanlık güçlerin amacı şuydu: Bu yeni dönemde biz ne kadar kendi içimizde birbirimizle meşgul edilirsek, ümmet üzerine oynanmak istenen oyunları engellemede o kadar başarısız oluruz.
  • Sandıkta bitenlerin, anarşi, kargaşa ve kaostan medet umma girişimleri… Bulanık suda balık avlama alışkanlıklarının devamı. Biz bu filmi kaç keredir hep görüyoruz. Figüran ve oyuncular farklı olsa da oyun aynı oyun. Böyle zamanlarda ulusalcı, muhafazakâr, hatta dinci geçinen nice şer odaklarının da foyası ortaya çıkıyor. Meğerse bunlar için menfaatten gerisi teferruatmış. Hâlbuki yıllarca: “memleketten gerisi teferruat” diyorlardı. Ama artık maskeler örtemiyor onca ihaneti, hıyaneti, kalleşlik ve kahpeliği…
  • Lobiler ve localar asla boş durmuyorlar. Bunlara dikkat etmeliyiz! Nitekim adeta bunların sözcülüğünü yapan kimi siyasetçi, aydın vb. insan müsveddeleri ha bire aba altından sopa göstermeye devam ediyorlar. Özellikle muhalefet, düşman başına… Sanki bu ülkenin değil de ülke düşmanlarının temsilcileri. Terör, zulüm, kaos memleketi sıkıntıya sokacak ne olursa olsun, yeter ki hükümete çakacak bir bahaneleri olsun. Zaten hiçbir olumlu icraatı gördükleri yok. İyi kötü her şeye muhalefet…
  • Paralel yapı ve arkasındaki güçlerden, gözdağı… Yargı kısmen de olsa paralel kumpastan kurtulunca, yavaş yavaş paralel ihanete doğru uzanmaya başladı. İşte tam özgürleşip bu ihanet şebekelerinden hesap soracak duruma geldiğinde, bu operasyonların başladığını görüyoruz. Hep beraber dikkat etmeliyiz. Zira çok daha büyük şeyler olabilir. Bu şer odakları, bir ümit acaba hesap sorulmasını engelleyebilir ya da zararı kısmen de olsa aza indirebilir miyiz diye harekete geçmiş bulunuyor. Şimdi daha net görünüyor ki paralel yapı, terör örgütleri ve şer odaklarıyla ittifaklar yapmaktadır.
  • Şer odaklarının, yıkılmadık ayaktayız mesajı… Son yaşanan olaylar başta paralel yapı olmak üzere, vatana ve millete ihanet içinde olan karanlık odakların, kendilerine ram kıldıkları çevrelerine ölmedik hayattayız mesajı olarak da görülebilir. Böylesi şer odakları çoğunlukla fazilet ve erdemle değil de kan ve zulümle varlıklarını ispatlamaya çalışırlar.
  • Paralel yapının şer odaklarıyla iç içe olduğunun, işbirliği ve güç birliği ettiğinin tescili… Bilindiği üzere aklını paralel yapının cebine koyan zavallılar, ihanetin ortaya çıkmasından bu yana bu ittifakları inkâr için renkten renge giriyorlardı. Ama artık mızrak çuvala, minare kılıfa sığmıyor. Açın gözlerinizi ve görün! Okyanus medyasının, kartel medyası ve İslam düşmanı medyayla nasıl da aynılaştığını görmemek için kör olmak gerek.
  • Birçok gerçeği karartma operasyonu. Bilindiği üzere firari böcekçiler teslim alındı. Sınav hırsızlığıyla ilgili deryaları kokutacak ihanetler ifşa oldu. Ama özellikle Pensilvanya imamının masonluğunun tescillenmesinin hemen ertesinde böylesi bir kaosun oluşturulması manidardır. Elektrik şebekelerine yapılan eşzamanlı sabotaj da yapılan vahşice terörist eylemler de aynı anda ve çok ses getirici bir şekilde gerçekleştirildi.

Ümmet adına büyük işler başarması muhtemel bu ülkenin ve idaresinin önünü kesmek. Bilindiği üzere, İslam diyarı ölüm tarlalarına dönüştürülmüştür. Bir asırdan fazladır ümmeti yeraltı ve yerüstü zenginlikleri, talan edilmekte, çalınmaktadır. Mazlum halklardan bu gerçeğin farkına varanlarınsa ellerinden maalesef bir şey gelmiyor. Çünkü idarecileri bu küresel zalimlerin mahkûmu ve piyonları konumuna gelmiştir. Bu küresel zulme karşı dur diyebilmek için güçlü olmak gerekiyor. Çünkü zalimler sadece güçten anlarlar. İşte uzun bir aradan sonra İslam ümmetinin bir parçası olan Türkiye, hem halkı hem de idaresiyle, bu zulme karşı dik duruş sergilemeye başladı. Dolayısıyla artık göze batmaktadır. Son kaç yıldır üst üste uygulanmaya çalışılan kaos planlarının her biri küresel büyük bir planın parçalarıdır. Bu tespitlere niceleri eklenebilir ama yerimiz bitti. Selam… Dua…

Muhammed Özkılnç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç