Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Neden Vekalet Orduları?

03.10.2019

5 yıl önce şöyle bir yazı okumuştum. 1 ABD askeri ABD’ye maliyeti 12000 dolar diyordu. Ama işgal ettiği yerlerden devşirdiği askerler/örgüt elemanları, 2000 ya da 1000 dolara mal oluyordu. Bu rakam Afrika gibi ülkelerde 400 500 dolara kadar düşüyordu. Yani batının bize ve İslam diyarına karşı mertçe değil de, kalleşçe ve kahpece, vekâlet ordularıyla savaşmasının asıl sebebi, ekonomik olarak gösteriliyordu.

Bunu okuduğum zaman, makul görüp değişik platformlarda aynı konuyu ben de işledim. Ancak bir buçuk yıl Almanya’da kalıp barının iç yüzünü bizzat görünce, işin aslının farklı olduğunu müşahede ettim. Elbette işin ekonomik boyutu da göz ardı edilemez. Ama asıl sebep, artık batının insan gücünün yok olduğuydu.

Batı kültürü aileyi yok ettiği, evlenmeyi çocuk yapmayı rafa kaldırdığı için, artık savaşlarda bulunacak nesilleri kalmamıştı. İşte ABD ve diğer batılı ülkelerin İslam diyarında işgal ettikleri onlarca yerde, vekâlet savaşları yürütmelerinin asıl nedeni, artık kendilerinin savaşacak çocukları ve gençleri olmadığından dolayıdır.

Twitter  

Tabi iş bununla kalmıyor. Batıda yapılan bir ankette, batılı gençlere: “bir işgal durumunda vatanın için savaşır mısın?” sorusuna evet cevabı verenlerin oranı, % 6. Yani batının yok denecek kadar az kalmış olan neslinin geri kalanlarının % 96 sı, vatandan falan “bana ne” demektedir. Hâlbuki bizim ayyaş berduş gençliğine dahi bu soruyu sorsanız, en az % 96 “evet” cevabı alırsınız.

Evet, Batı ailenin çocuk yapmayı, anne baba – evlat münasebetlerini, saygıyı, sevgiyi, şefkati, merhameti, akrabalığı, komşuluğu, ziyaretleşmeyi, yardımlaşmayı, dayanışmayı, kısaca insana dair tüm Erdem ve faziletleri, yok etmiştir. Yani Batı, insanlığı yok etmiştir, Dolayısıyla kendisi de yok olmaya mahkûmdur. Zira insanı insan kılan ve insanca varlığını sürdüren dinamikler, bu insani değerlerdi.

İşin çok daha vahşi yönü ise, kendisi yok oluşa giderken, dünya insanlığını da yok oluşa doğru çekip sürüklemeye çalışmaktadır. Batının birazcık insanlıktan nasibi kalmış olsaydı, tüm dünya insanlığına şu mesajı çok yoğun bir şekilde haykırması lazımdı. “Ey dünya milletleri! Biz insani değerleri yok ettiğimiz için, yok oluşa doğru gidiyoruz. Siz uyanın insani ve İslami değerlere sarılın ki, kurtulasınız. Belki o zaman bizi de kurtarırsınız.

Aklıselim her insanın ve her toplumun insanlık düşmanı batı kültüründen uzak durması batının sınırsız ahlaksızlık ulan “ibahiye” anlayışına karşıda mücadele etmesi gerekir. İnsan ancak, insani değerlerle var olabilir. Müslüman ise Müslümanca var olabilmek için nesillerini İslami değerler üzere eğitip terbiye etmek zorundadır.

Şu an Suriye’de, Yemen’de, Libya’da, Irak’ta, Afganistan’da ve birçok Afrika ülkelerinde, insanlık dışı akıl almaz terör faaliyetlerinde bulunan, irili ufaklı onlarca örgüt bulunmaktadır. Hakeza bizim ülkemizde de sağcı solcu, dinci dinsiz, bir sürü örgüt bulunmaktadır. Bu örgütler, çoğu kere neden, niçin, kimin adına olduğunu bilmedikleri katliamlara girişmektedirler.

Daha enteresan olanı, her renkten bu örgütlerin ortak sloganları: “Kahrolsun ABD” “Kahrolsun emperyalizm” “kahrolsun zalimler” vb. sloganlardır. Düşünebiliyor musunuz, küresel zalimler, kendilerine küfreden, kendi aleyhlerinde slogan atan, onlarca örgütler üretiyorlar. Bunları, kendi karanlık emellerine, çıkar ve menfaatlerine, sömürü düzenlerine alet ediyorlar.

Ama bu kalabalık yığınlar, çoğunlukla kime hizmet ettiklerinin farkında bile değiller. Bunların hain olanları maksimum % 10 olsun. Geri kalan % 99 u, bu ümmetin gözü Kara, yiğit, vatan için, din için, hayatını ortaya koyan, ama aynı zamanda cahil ve ahmak çocuklarıdır. Fakat bu böyle gitmez. Bu ümmetin basiretli, ferasetli evlatları, gün gelecek, tüm bu oyunları bozacaktır. Yeniden İslam kardeşliğini ve Ümmet ruhunu ihya edecektir. Er veya geç, hak tecelli edecektir. Zalimlerin bütün planları, tarih boyu olduğu gibi, yine hüsranla bitecektir. Zafer İslam’ındır Zafer inananlarındır. Hasbunallahu ve ni’mel vekil. Allahu ekber velillahil hamd. Subhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Muhammed Özkılınç ©