Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Yahudiyi Garkad da Kurtaramayacak

08.08.2020
Yahudiyi Garkad da Kurtaramayacak

Son sözü başta söyleyeyim. Dünyadaki birçok, terör, tedhiş, sabotaj, kundaklama vs. kalleş ve karanlık eylemlerin arkasında, genelde, Siyonist Yahudi vardır. Beyrut limanında, atom bombasına denk bu patlamanın da arkasında aynı karanlık lanetli güruh vardır. Bunu bizzat yapan maşaların, rengi, dili önemli değildir. Önemli olan kukla değil, kuklacıdır.

Suud kralları, BAE’nin satılmış emirleri ve daha nicelerini nasıl da kullanıyorlar. FEYÖ PKK DEAŞ vb. zıt kutupları nasıl da birleştiriyorlar… Çünkü bu kalleş ve sinsi zalimler; siyah-beyaz, dinli-dinsiz, fahişe ve şeyh görünümlü asla birbiriyle anlaşamaz zannedilen nice zavallıları bir araya getirip kendi karanlık emelleri için rahatlıkla kullanmaktadır. Çünkü bu melun güruh, hep böyle yapagelmiş ve sinsilikte öyle uzmanlaşmış ki, kalleşliğin kitabını yazmıştır.

Biz kendimizi biliyoruz bileli, özellikle İslam diyarında hep işgal, katliam, sömürü ve talan var. Üçüncü sınıf sayılan tüm mazlum coğrafyaların da hemen hepsi böyle. Aklıselim her insan da biliyor ki, dünyanın neresinde savaş, kan, terör, tedhiş, gözyaşı ve figan varsa, mutlaka orada Siyonist Yahudi ve haçlıların parmağı vardır.

Twitter  

İşte İslam coğrafyası, işte Keşmir, Myanmar, Filistin, Şam diyarı, Irak, Afganistan ve daha niceleri. Özellikle 3 ya da 5 saniyede bir insanın, açlık veya susuzluk sebebiyle öldüğü Afrika ülkeleri. Peki neden? Çünkü paragöz, dünya perest, kapitalist batılılar, asırlardır onları sömürmekten vaz geçmiyor. Sadece Fransa’nın halen Afrika’dan çaldığı servet, yılda beş yüz milyar Euro. Ya ABD, İngiltere, diğer batılı ülkeler ve son zamanlarda Çin…

Dünya topraklarının neredeyse dörtte biri Afrika kıtasında yer almaktadır. Son derece verimli olmasının yanı sıra altında ve üstünde büyük zenginlikleri de barındıran bu topraklar, dünya nüfusunun yaklaşık %15’ini üzerinde barındırmaktadır. Kıta ülkeleri genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir. Uygun eğitimler verilip, uygun envanterle desteklenmesi halinde, belirtilen genç ve dinamik nüfusun gerek Afrika gerekse dünya ekonomisine oldukça büyük katkılar sunması kaçınılmazdır.

“Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da taş veya ağaç; ‘Ey Müslüman, Ey Allah’ın kulu, şu arkamdaki Yahudi’dir, hemen gel de öldür onu!’ diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır.” (Müslim, Fiten, 82)

Ayetlerin “müteşabih” olanları olduğu gibi hadislerinki de vardır. Yani bazı derin hakikatleri, farklı manalarda anlaşılmaya müsait, teşbih ve benzetmelerle ifade etme söz konusudur. İşte bu müteşabih hadislerden birisi de yukarıda bahsedilen hadistir. Dolayısıyla bu hadisin de değişik şekillerde anlaşılması mümkündür. Nitekim İslam uleması, bu hadisi değişik şekillerde yorumlamışlardır. İşte bazı yorumlar:

Tüm dünyada Yahudilere karşı ciddi bir anti pati oluşacağından herkes her türlü yayın ve basın aletleriyle Yahudileri ele verip haber verecek ve ortadan kaldırmaya çalışacaktır. Bu durumun ifrat derecede oluşunu Resulullah (sav) “taşlar ve ağaçlar bile haber verecek” diye ifade buyurmuşlardır.

Sadık ve mesduk olan Resulullah (sav) böyle haber vermişse, bu eninde sonunda, gerçekleşecektir. Şimdilerde, nihâî sonlarına kavuşacakları Arz-ı Mev’ûd’da toplanmaya devam ededursunlar. İnsanlık vicdanında onları mahkûm edecek kapkara yüzlerini ifşa eden zulümlerine devam ededursunlar. Taş ve ağacın konuşmasıyla teşbih edilen insanlık vicdanının, onların aleyhlerine dönmesi tamamlanıncaya kadar… Sonunda mazlumun âhı hedefine varacak, mazlum vicdanlarda çoktan verilmiş olan hükmün infazı gerçekleşecektir.

Kaynağını hatırlamadığım, şöyle bir kıssa okumuştum. Bir Yahudi hahamı, bir İslam alimine yukardaki hadisi hatırlatır ve şöyle der: “İşte biz geldik Filistin’de devletimizi kurduk. Dünyanın en gelişmiş ordu ve silahları bizde. Biz dünyanın en zengin milletiyiz ve her gün daha güçleniyoruz. Hal böyleyken siz Müslümanlar bizi nasıl öldüreceksiniz? Müslüman alim cevap verir: “Siz Filistin’i işgal edip korsan devletinizi kuruncaya kadar, bu hadisi yeterince anlamamıştım. Çünkü dünyanın her yanında dağınık olan Yahudilerin öldürülmesi zordu. Ama siz buraya kendi ayaklarınızla gelip toplanmaya başlayınca, hadisin manası zihnimde tam oturdu.”

Evet bu nebevi mucize er veya geç gerçekleşecek, Siyonistler ve onların işbirlikçisi tüm zalimler, elbette hesap vereceklerdir. Ancak bunun zamanı Allah’ın (cc) takdirindedir. Bizim Mevla’dan niyazımız, zalimlerin hesap vereceği günü olabildiğince çabuk kılmasıdır. Biz görmesek de ümmetin bizden sonraki nesilleri bunu göreceklerdir. Subheneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube  
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Ali muhsin dedi ki:

  Rabbim bizleri siyonist katillerden masumlarin intikamini almaya memur eylesin.

 2. Nazım Karaman dedi ki:

  Muhammed hocam kaleminize kuvvet düşüncelerimi çok güzel ifade ettiniz Allah c c hepimizden razı olup cennetinde bizi buluştursun amin

 3. hasret can dedi ki:

  Maşallah hocam dilinize sağlık yüreklere su serpiyorsunuz

 4. Serkan dedi ki:

  Allah razı olsun hocam

Muhammed Özkılınç ©