Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Zafer Yakındır Amma…

Zafer Yakındır Amma…

Elhamdülillah ki, zaferler ve fetihlerle dolu bir tarihe, fatih ve muzaffer bir ecdada sahibiz. Allah (cc) fatih ve muzaffer ecdadımıza rahmet eylesin. Cümle İslam şühedasının cennetteki makamlarını âli eylesin. Bizleri onlara layık evlatlar eylesin ve zafer sancaklarını onların bıraktıkları yerden, daha ileriye taşıyacak nesiller yetiştirmeye bizleri muvaffak eylesin.

Evet zor bir süreçten geçiyoruz. Genel ahval ve gidişatımıza bakılırsa, mezkûr ecdada layık olacak mecalimiz pek görünmüyor. Ama rabbimiz, bu sancağın düşmeyeceğinin müjdesini vermiş ya, işte o sebeple ümit varız. Bir şekilde bu sancağı taşıyacak bir nesil olacaktır. İşte nebevi müjde: “Ümmetimden Allah’ın emrini yerine getiren bir topluluk sürekli bulu­nacaktır. Onları aşağılayan veya onlara muhalefet edenler, onlara asla zarar veremeyecektir. Öyle ki Allah’ın kıyamet emri gelinceye kadar bu topluluk insanlara karşı böyle muzaffer halde kalacaklardır.” (Buharı, Menâkıb 28, Tevhid 29; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 4/101.)

Ancak bizi tehdit eden en büyük tehlike, celladına âşık olan mahkûm misali, bizi bitirmeye çalışan batıya olan kör taklitçiliğimizdir. Batı kendisi aileyi bitirdiği için çoktan bitişe doğru geçmiş bulunmaktadır. Eğer biz, “Muasır medeniyet” vs. aldatıcı ifadeleri kullanmaya ve frekanslarımızı körü körüne batıya göre ayarlamaya devam edersek, zafer ve fetihler hayal olur.

Twitter

Resulullah (sav) 14 asır öteden körü körüne batılı taklit etmenin zararına karşı çok uyarılar yapmıştır. İşte onlardan sadece bir örnek şöyledir: “Sizler; karış karış, arşın arşın, sizden öncekilerin yolunu izleyeceksiniz / onların inançları ve yaşayışlarını ölçü edineceksiniz. İnsanın giremeyeceği küçük bir keler / kertenkele deliğine girecek olsalar, siz de onları takip edeceksiniz.” (Hz. Peygamberin gelecekle ilgili bu ürpertici açıklaması üzerine biz sahabeler) sorduk: “Ya Resulullah (sav)! (İzlerini takip edeceğimiz bu topluluklar) Yahudiler ve Hristiyanlar mı olacak?” Şöyle buyurdu: “Ya başka kimler olacaktı?” (Buhari, Enbiya 50; Müslim, İlim 6)

Dikkat ediyor musunuz? Son çeyrek asırdır batılılar İslam diyarındaki savaş, işgal, sömürü ve talanlarını, vekalet ordularıyla devam ettiriyorlar. Neden mi? Çünkü bitiyorlar. Bugün batının mukaddes değerler uğruna canını ortaya koyacak nesli kalmamıştır. Hoş zaten batının; para ve seks dışında hiçbir değeri kalmamıştır. Yani batı resmen bitmektedir.

Biz basına yansıyan iki tane şirket ismi biliyoruz. ABD’li Black Water ve Rus Wagner. Halbuki daha 2013 tarihinde bile bu kirli işi yapan 90 tane şirket var. İşte 13.12.2013 tarihli Sabah gazetesinin araştırmasından bir bölüm.

“Ortadoğu’nun modern lejyonerleri: Özel askeri şirketler

Dünyada 110 ülkede faaliyet gösteren özel askeri şirketler için savaşlar, birer altın madeni. Yıllık 100 milyar dolarlık bir endüstriye sahip olan bu şirketlerin, dün Irak olan oyun alanları bugün artık Ortadoğu… (Afrika ve tüm mazlum coğrafyalar da dahil)

ABD, özel askeri şirketlerin en fazla kurulduğu ve hükümetiyle en fazla ilişki geliştirdiği ülke. Bu şirketler, özellikle Irak’ta 30 Mart 2004’te Felluce’de dört Amerikan özel güvenlik şirketinin görevlisinin öldürülmesi ile kamuoyunun daha çok ilgisini çekti. Soğuk Savaş’ın ardından orduların küçülmesi ve özelleştirmenin hız kazanmasıyla, bu şirketlerin sayısı giderek arttı.

Kâr amacı güden ve savaşla ilgili konularda profesyonel hizmet sunan özel askeri şirketler, 110 ülkede faaliyet gösteriyor. Dünyada 90’a yakın özel askeri şirket bulunuyor ve bunların içinde bulunduğu yıllık 100 milyar dolarlık bir endüstriden söz ediliyor. Özel askeri şirketlerin kurulduğu ülkeler, genellikle Amerika, İngiltere ve Afrika. Çalıştıkları yerlerin başında ise, Ortadoğu, Afrika, Güney Amerika ve Asya geliyor.

100 milyar dolar bütçe… (Savaş batının geçim kaynağıdır)

Yeryüzündeki askeri güvenlik harcamaları 2010 rakamlarına göre, 1,70 trilyon dolar. Özel güvenlik firmalarının dünya piyasalarındaki payı ise 100 milyar dolardan fazla.” Son on yılda bunun iki belki üç katına çıkmış olması, kuvvetle muhtemeldir. Çünkü son on yılda var olan savaşlar da üç dört kat artmış bulunmaktadır.

Sonuç itibariyle zafer ve fetihler bize uzak değil. Amma, aciz ve zelil batı bataklığından kendi aziz ve müşerref değerlerimize dönmemiz şartıyla. Müslüman; örnektir, rehberdir önderdir. Başkalarının eksilerinkinden etkilenmez. Aksine kendi artılarıyla başkalarını etkiler. “Örnektir” dolayısıyla batınının batasıca ibahiye/sınırsız ahlaksızlık anlayışını örnek almaz. Kendisi İslam’ın güzellikleriyle onlara örnek olur. “Rehberdir” başkalarına İslam’ın temel ilkeleri ve güzel ahlakıyla yol gösterir. Subheneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç