Muhammed Özkılınç – Eğitimci ve Yazar – muhammedozkilinc.com

Zalimlerin Cezası Zulümleri Gibi Şiddetli Olacak

Kur’an-ı kerim i baştan sona incelediğimiz zaman tarih boyu helak edilen nice kavimlerden bahseder. Resulullah (sav) da hadisi şeriflerinde helak olan birçok topluluktan haber verir. Kur’an ve sünnet in bu denli ağırlıklı olarak geçmişte helak olan kavimleri biz insanlara mükerreren hatırlatmasında elbette çok ders ve ibretler var. Bu kıssalar masal veya ninni değil…

               Bu kavimlerin helak edilişlerinin detaylarında farklılıklar olsa da temel neden bu kavimlerin hadlerini aşmaları, Allah (cc) a asi olmaları, şirk koşmaları ve Kur’an ın orijinal ifadesiyle zalim olmalarıdır. Oranı, uygulanış biçimi, faili, mef’ulü farklı olsa da sonuçta zulüm, zulümdür.

               Sovyetler birliği sadece Afganistan da uyguladığı insanlık dışı katliam ve zulümler neticesinde dağılıp rezil ve zelil oldu. ABD beraberindeki 30 küsur Avrupa ülkesi ve İsrail yıllardır onlarca İslam ülkesinde katliam, soykırım, işgal, sömürü, işkence ve her türlü insanlık dışı zulümlerine devam etmektedirler. Irak’ı yangın yerine çevirip, güya yıllardır ambargo uyguladıkları İran’a teslim ettiler. Haçlı ve Siyonistlerle işbirliği halindeki Şia da onlara katılmış, kaldıkları yerden zulümlere devam ediyorlar. Akabinde aynı Şia çetesine Libya’yı da verdiler.

Twitter

               Sahi “Ebu gureyb”ler ne oldu? Ne oldu kıtalar arası dolaşıp duran, zalimlerin seyyar işkence haneleri… Mazlum Müslümanları taşıyan özel işkence hane uçaklar… Zalimler bir anda gizlice merhamete gelip zulümlerinden vaz mı geçiverdiler? Ne oldu Filistin, Çeçenistan, Irak, Afganistan, Sudan, Somali, Keşmir, Pakistan, Eritre, Moro, yukarı Karabağ ve daha niceleri… Türkiye vb. nice İslam beldelerinde yıllardır terör adıyla devam eden adı konulmamış kirli savaşların mimarı, finansörü, senaristi ve bilmem nesi hep aynı zalimler değil mi? şu an ABD AB vs. kâfirler artık açıktan teröre destek veriyorlar. Hatta ortaklaşa operasyonlar düzenliyorlar.

               Hele Suriye… Aaah Şam diyarı… Her yerden zulüm fışkırıyor… Katliam, kan, gözyaşı, feryat, figan ve çığlıklar… Ona birde Mısır’ı Türkiye’yi eklemek istiyorlar… Hatta tüm İslam diyarı aynı Suriye gibi harap olsun istiyorlar. Onların bir kaybı yok ki… Aksine silah, ekip ve ekipman satıp para kazanıyor. İnşaat ekipmanı satıp para kazanıyorlar. Yıkıyorlar, bomba barut ve tüm savaş masrafını İslam ümmetine fatura ediyor… Tekrar inşa edip yapma parası alıyorlar. Sonra tekrar yeni baştdan yıkıp tekrar yapıyorlar. Öyle de böyle de kazanıyorlar. Yoksa İslam ümmetinin 50-60, 100 katı daha müreffeh bir saltanat sürmeleri mümkün değil… Zaten onların felsefelerine göre kendileri özel, insanlığın efendileri… Hatta Allah’ın çocukları (haşa)… Diğerleri Sadece köle…

               Ümmeti bu karabasanlarla baş başa bırakan liderler, aydınlar, hükümet ve devletler… Özellikle de körfez bölgesinin işbirlikçi idarecileri! Aşağıdaki ayetler ve Kur’an-ı kerim in sair mesajlarına kulak verip zalimlere destek olmaktan vazgeçin. Tek çare, siz hainlerin ve desteklediğiniz zalimlerin akıllarını başlarına almalarıdır. Aksi halde Allah (cc) ın gazabı geldiği zaman zalimleri, onlara yardım ve yataklık eden işbirlikçilerini, hatta zulümlerine seyirci kalanları da yakalayıverir.

İşte bazı ayetler

  • Onlar bir tuzak kurdular. Farkında değillerken Allah da bir tuzak kurdu. Bak, onların tuzaklarının sonucu nasıl oldu: Biz onları ve kavimlerini topyekûn helâk ettik. İşte zulümleri yüzünden harabeye dönmüş evleri! Şüphesiz bunda bilen bir kavim için bir ibret vardır. (Neml 50-52)
  • Eğer Allah, insanları zulümleri yüzünden hemen cezalandırsaydı, yeryüzünde hiçbir canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Ecelleri geldiği zaman ise ne bir an geri kalabilirler, ne de öne geçebilirler. (Nahl 16/61)
  • Nice memleketleri helâk ettik. Onlara azabımız gece uykusuna dalmışken yahut gündüz istirahat hâlinde iken gelmişti.Azabımız kendilerine geldiğinde, “(Biz bunu hak ettik.) Gerçekten biz zalimler olmuştuk” demekten başka söyleyecekleri kalmamıştı. (A’raf 7/4,5)
  • Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.(İbrahim 14/42)
  • Ve askerleri yeryüzünde haksız yere büyüklük tasladılar ve gerçekten bize döndürülmeyeceklerini sandılar.Biz de onu ve askerlerini yakaladık ve onları denize attık (Orada boğuldular). (Kasas 28/39)
  • Zulmedenleri o korkunç uğultulu ses yakaladı da yurtlarında diz üstü çökekaldılar. Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez. (Hud 11/67,113)
  • Biz onlardan önce, kendilerinden daha zorlu nice nesilleri helâk ettik de ülke ülke dolaşıp kaçacak delik aradılar. Kaçacak bir yer mi var? (Kaf 50/36)
  • Zalimler hangi devrilişle devrileceklerini görecekler. (Şu’ara 26/227)

Şimdi soralım vicdanlara; firavun ordularını denizde boğan adili mutlak, bu asrın firavni güçlerini helak edemez mi? Nemrut ordularını sivrisineklerle, Ebrehe ordularını ebabil kuşlarıyla helak eden kadiri mutlak bu asrın zalimlerini cezalandıramaz mı?…

               Bunca kan, gözyaşı, feryad-u figan berheba mı olacak?.. Bunca yetim kalmış yavrular, katledilen milyon milyon kadın, erkek, çocuk, genç, ihtiyar mazlumların hukuku ne olacak?..

               Batılılar ayağı sakatlanan finolarına özel tekerlek ayaklar geliştiriyorlar da İslam aleminin savaş mağduru kör, kolsuz, bacaksız yüzbinlerce sakat mazlumun ahı onca mazlumun bedduaları yerde mi kalacak?…

               Hayır… Hayır… Allah (cc) adili mutlaktır… İntikam sahibidir… Şu hadisi şerif, tüm zalimlerin kulağına küpe olsun. “Mazlumun bedduasında korkun. Zira onunla Allah (cc) arasında perde yoktur.”Sübhaneke… Bihamdike… Esteğfiruke…

Muhammed Özkılınç

YouTube
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

uweta   © - Muhammed Özkılınç